Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie NBA

31. 3. 2007

Historie

Jak košíková je významný sport ve Spojených státech, konečné kolo se stalo rozsáhlou událostí na kalendáři sportů, s vyšší popularitou než souběžný Stanley finálový zápas v národním hokejovém spolku.

Památný série finále obsahují:

 • 1955: Občané Syrakus stáli před Fort Wayne písty. Ačkoli oba trhy byly malé (tak málo pokrytí bylo nabídnuto) série byla podívaná. Domácí mužstvo vyhrálo každou hru, Nats brát série s volným hodem George králem u konce hry 7, rozbíjející se 91-91 vázanka.
 • 1957: První mistrovství v Celtics dynastii. Tvrdý-bojoval proti sérii pro případ Hawks. Jim Loscutoff vyhrál zápas pro Celtics ve dvojitém přesčase v Game 7 se dvěma volnými hody.
 • 1962: Série ke kterému mnoho připisovat začátky Lakers-Celtics rivalství. V hře 7, hodiny se uvolnily se skóre svázaný u 100, když Frank Selvy minul snadný vítězný koš pro Lakers. Celtics pak vyhrál v přesčase.
 • 1966: Další Celtics-Lakers klasika. V hře 7, Red Auerbach, Bostonův trenér, se rozsvítil jeho tradiční “doutník vítězství” jen aby viděl vedení jeho týmu tát. Oni se drželi, nicméně, a vyhrál 95-93.
 • 1969: Pro třetí čas v desetiletí, Lakers-Celtics finále šlo do sedmi her. Chamberlain, Baylor, a západ, tři nejlepších hráčů hry, byl nyní celé hraní pro Lakers. Přesto, Celtics hráč-trénovat Bill Russellův zážitek vedený k efektivnímu protiútoku. V hře 4, s Celtics vlečením 2-1 v seriálu a 88-87 ve hře, Sam Jones udeřil do neuvěřitelného bzučáku-šlehač s třemi sekundami odešel rovnat série a udržovat Celtics dynastii. Oni vyhráli hru 7 dvěma důvody k Los Angeles je domov aréna.
 • 1970: Hra 3 produkoval klasiku okamžiku. Lakers se vlekl 102-100 s tři sekundy odešly, ale Jerry West dal koš od 60 noh pryč vyrovnat hru. Ačkoli Knicks nakonec vyhrál v přesčase, Lakers produkoval hybnost. Bohužel pro je, zranění Willis Reed, kdo pravděpodobně byl ven hry 7, se vrátil v inspirovat Knicks jen když oni potřebovali to. New York prohlásil jeho první titul.
 • 1976: Hlavně si pamatoval pro pátou hru, klasika to bylo často označeno poté jak “největší NBA hra někdy”. Se sériemi svázaný 2-2 proti Phoenix sluncím, Boston bral obrovské vedení u zahrady Bostona ale mohl ne držet to. Hra byla kazena několika diskusemi ale nakonec šel do Bostona ve třech overtimes, 128-126. Boston pak vyhrál Game 6 a vzal jejich 13. šampionát.
 • 1980: Lakers bral 3-2 vedení, vedl hlavně Abdul-Jabbar. Po on vymkl jeho kotník v Game 5, kouzlo Johnson (pak málo známý) posunoval se do centra a dohrával obrovskou hru v Game 6, zaznamenat 42 bodů a vsítit 15 odskočí jak Lakers utkal se o titul 123-107.
 • 1984: Dlouho očekávaný nový zápas Lakers a Celtics po jejich rivalství bylo oživeno v roce 1980 s Johnsonem-pár ptáka vstoupit do ligy. Lakers téměř zametl Celtics ale velmi důležitý krást v Game 2 vedl ke hře vázanky a Celtics byl schopný vyhrát v přesčase svázat série. Lakers vyhrál Game 3 snadno a téměř vyhrál Game 4, ale byl znovu mařen. Nyní svázaný 2-2, Lakers a Celtics každý myslel si sloužit u jejich domácího soudu poslat série Bostonu pro hru 7. Hra 5 byla klasika, s ptákem přijít s obrovskou hrou v jednom (doslovně) nejžhavější hry někdy v non-vysílat určenou Boston zahradu. Hra 7 byl těsná hra ale nakonec šel do Celtics. 1984 série šampionátu bylo jedno nejvíce sledoval to v historii, se tyčícími se tv stanoveními sazeb.
 • 1987: Lakers a Celtics se střetl znovu. Johnson porazil Celtics na bzučáku-šlehač v hře 4 brát 3-1 vést a houpat hybnost k Lakers. Los Angeles vyhrál v šest.
 • 1994: Knicks bral 3-2 svést Houston rakety a měla šance zajistit si to v hře 6 ale John Starkův finální výstřel byl zablokovaný Hakeemem Olajuwon. Rakety by vyhrály hru 7 a vyhrát jejich první NBA mistrovství.
 • 1997: V hře 5, Michael Jordan, hráč hvězdy na Chicago býcích, byl nemocný a slábl kvůli viru žaludku. Ale to nevadilo k Jordánu, zatímco on ještě zvládal to ke skóre 38. Brzy, Michael by zachytil jeho pátá NBA finále nejcennější hráčská cena, přinášet Bulls k jejich pátému titulu v sedmi rokách.
 • 1998 NBA finále: Chicago býci spěchali do 3-2 vedení ale téměř ztracený Game 6 až do Michaela Jordán dal dva klíčové koše pro jeden-bod vyhrát a šampionát. To bylo by Jordanova poslední hra pro býky (poté on hrál pro průvodce Washingtona).
 • 2000 NBA finále: Los Angeles Lakers nový trenér Phil Jackson vedl tým k 67-15 pravidelné období a pak přiváděl je k fináli ke hře pro případ Reggie Miller a Indiana Pacers.Shaquille O'Neal vedl Lakers k jejich 12. mistrovské chvíli získání Finals MVP trofeje averging 38 bodu a 16.6 odskočí Lakers mohl mít snadno šli do hry 7 ale Shaq a Kobe skóroval spojený 67 bodů vyhrát hru 6 116 k 111.
 • 2005 NBA finále: První čtyři hry byly blowouts pro domácí mužstvo ale hra 5 byla velmi těsná hra (scéna podobný 1976). Robert Horry výstřel tři-ukazatel u konce prvního přesčasu pro 96-95 vyhrát. Podněty tak braly 3-2 vedení jít domů a ačkoli prohrávat Game 6 těsně, mohl ne být zabraňován si zajišťovat šampionát v Game 7.
 

Náhledy fotografií ze složky Hráči nba